Responsible party to projekt prowadzony w całej Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 174.000 studentów. Kierując się bezpośrednim podejściem, studenccy ambasadorowie organizują podczas imprez aktywności prowadzone w zabawny i interesujący sposób, które mają na celu podniesienie świadomości na temat skutków zdrowotnych spożywania alkoholu.

Projekt opiera się na prostych i inteligentnych wskazówkach, dzięki którym Ty i Twoi przyjaciele będziecie mogli naprawdę cieszyć się imprezą. Noc będzie trwała dłużej, a Wy pozostaniecie w dobrej kondycji. Unikniecie też nadmiernego picia i jego następstw, niebezpiecznych sytuacji byś żałowali.

Celem programu jest podnoszenie świadomości studentów na temat zdrowotnych skutków spożywania alkoholu, a także przyczynienie się do zmniejszenia nadmiernego i niewłaściwego spożycia alkoholu oraz promowanie odpowiedzialnego spożycia alkoholu wśród studentów.

Program tworzy zestaw narzędzi profilaktycznych i informacyjnych (alkomaty, ulotki informacyjne, strona internetowa). Dzięki tym elementom studenci mogą dokonywać świadomych decyzji, gdy decydują się bawić i pić alkohol. Dodatkowe elementy promocyjne (gadżety / filmy / strona na Facebooku, itp) wspierają kampanię profilaktyczną.

Główne przesłania programu są: umiarkowane spożycie / nie pić i jechać / nie naśladować znajomych / jeść przed imprezą / zastępować alkohol napojami bezalkoholowymi.

Więcej informacji o projekcie możecie znaleźć na oficjalnej stronie internetowej.