National Erasmus Games to ogólnopolski projekt Erasmus Student Network, który umożliwia zagranicznym studentom z całej Polski uczestnictwo w zawodach sportowych, organizowanych na kształt igrzysk olimpijskich.

 

Projekt jest podzielony na 3 etapy: lokalny, ogólnopolski i międzynarodowy. Podczas każdego z nich uczestnicy rywalizują w 3 dyscyplinach: futsalu, koszykówce i siatkówce. Każda sekcja ma możliwość wystawienia co najmniej jednej 12-osobowej drużyny, w której skład wchodzą minimum 3 dziewczyny. Pierwszy etap rozgrywek odbywa się się z podziałem na regiony - miasta. Następnie zwycięskie drużyny spotykają się na finale ogólnopolskim, organizowanym przez jedną z sekcji lokalnych. Rozgrywki finałowe trwają 2 dni. Pod koniec drugiego dnia po zsumowaniu wyników, ogłaszana jest zwycięska drużyna, która awansuje do 3 etapu projektu. Zespół ten reprezentuje ESN Polska podczas International Erasmus Games, które odbywają się w jednym z miast Europy.

Zalążków tego projektu można się doszukać w wielu lokalnych inicjatywach sportowych. Jako pierwsze duże zawody międzyuczelniane odbyły się w 2009 roku, w Warszawie, przy okazji obchodów XX-lecia organizacji Erasmus Student Network.